Левый берег Левый берег ·

​“Гаряча” земля Міністерства оборони

Одним із найважливіших антикорупційних заходів у Міноборони є забезпечення внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, що належать до земель оборони, їх кількісних, якісних характеристик та грошової оцінки. Адже без цього обліку неможливо проводити будівництво житла для військових, черга на яке перевалила за 40 000 осіб!

Оксана Величко, координаторка ініціативи “Разом проти корупції”:  «До відання Міноборони належить близько 495 тис. гектарів земель. З них правовстановлюючі документи є тільки на приблизно 373 тис. га. Зараз у Міноборони до 47 тис. га проблемних земель, з яких - 2 тис. га це самозахопленні землі, а по 45 тис. га проводяться судові розгляди через їх відчуження за рішенням органів місцевого самоврядування (нерідко на підставі листів-відмов від використання земель або надання згоди на зміну цільового використання самими військовими). Безперечно, усі землі Міністерства оборони мають бути інвентаризовані та внесенні до кадастру. Однак це тільки перший крок для подолання корупції. Далі нам треба буде вирішувати питання ефективності використання цих земель. Їх можна здавати в оренду, будувати житло для військових тощо. Сьогодні ж ми маємо на землях оборони комерційні забудови, комерційне використання, від якого ніяким чином не виграє ні країна, ні військові. Але ж як добрий господар держава має максимально ефективно використати свої ресурси».

Начальник відділу запобігання корупції МО, Примак В.А.: «Сьогодні в адресу МО з боку громадськості мають місце різні нарікання, зокрема у фактах корупції, особливо, що стосується земель оборони та вирішення питання забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом. Більшість цих проблем накопичилось у попередні роки. Відповідно до рішення МОУ впроваджується нова антикорупційна система, системно вживаються заходи щодо зменшення корупційних ризиків та зловживань по вказаним напрямкам. У цій роботі суттєву допомогу надають громадські та волонтерські організації, які зазвичай фахово та предметно пропонують шляхи удосконалення діяльності у запобіганні корупції. Ми відкриті для тих, хто приходить з конструктивними пропозиціями».

Проблеми в земельній сфері Міністерства оборони накопичувалися останню чверть століття. Встановлено, що у деяких органів місцевого самоврядування склалася цікава схема з використання земельних ділянок МО. Оскільки земля фактично не належить МО, а орендується ним у місцевих органів самоврядування, то останні просто передають частини військових територій новому користувачеві, навіть не ставлячи МО до відома. А коли суспільство бачить житлові багатоповерхівки на місці військових територій, в яких живуть аж ніяк не військовослужбовці, звичайно ж виникають питання. Всьому цьому дуже сприяла відсутність точних планів військових земель і їх централізованого державного обліку.

Експерт ГО «Народна оборонна ініціатива» Наталія Зейналова: «19 листопада міністр оборони Степан Полторак під час наради з керівниками квартирно-експлуатаційних підрозділів усіх рівнів віддав розпорядження  упродовж двох місяців створити реєстр усіх фондів та земель Міністерства оборони України. Також Міністр оборони України доручив провести розслідування щодо порушень, виявлених при перевірці стану обліку та використання фондів, земель, орендних відносин та інвестиційної діяльності в Одеському гарнізоні та передати матеріали до правоохоронних органів».

Після розпорядження Міністра співробітники МО намагаються зробити за 2 місяц

Читайте полный текст новости «​“Гаряча” земля Міністерства оборони» на сайте Левый берег

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Топ 5 политиков месяца

Петр Порошенко 6146

Порошенко создал делегацию Украины в Международном суде ООН в Гааге

Владимир Гройсман 2672

Гройсман рассказал о существенном падении уровня безработицы

Виктор Янукович 1564

Янукович раздражает Путина

Павел Климкин 1010

Климкин обсудил с Генсеком ООН состояние выполнения Минских соглашений

Юрий Луценко 923

Луценко: У похитителей Гончаренко изъяли фашистскую литературу и российский паспорт

Топ СМИ за сегодня
Телеграф
Телеграф291

Создано приложение для смартфона, которое может заменить противозачаточные таблетки (Фото)

Канал 112
Канал 112263

Торговая блокада Донбасса ставит под угрозу металлургический комплекс, а метал это еще и обороноспособность, - Гройсман

Gazeta.ua
Gazeta.ua258

Киборга ошибочно приговорили к трем годам тюрьмы

Сегодня
Сегодня236

Ученый и гид выжили после падения в жерло вулкана

ТСН
ТСН233

Трамп хочет расширить ядерный арсенал США


Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2016 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.