5 канал 5 канал ·

Другий суд над Стусом? Чому Медведчук вимагає заборонити книжку про поета-дисидента (3 новости)

«Суд у Києві близький до вердикту у справі політика Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані щодо його книжки про українського…»

Торік в Україні видали книгу "Справа Василя Стуса". На 90% це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

Позов про образу честі та гідності нинішній народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук подав через 9 тез, які написав у розвідках упорядник – історик Вахтанг Кіпіані. Зокрема, автор метафорично назвав його шісткою комуністичної системи та одним із тих, хто розпинав Василя Стуса.

"Вони виривають це з контексту й кажуть, – розпинав – це вбивав, прибивав цвяхами, а такого рішення суду немає. Очевидно, що йдеться про моральний осуд і йдеться про моральну категорію, оціночну категорію", – каже упорядник книги "Кримінальна справа Василя Стуса" Вахтанг Кіпіані. 

Цю метафору можна розшифрувати: виступаючи на суді, Медведчук замість захищати поета підтримав прокурорів, бо визнав пров...

ПОДРОБНЕЕ О СОБЫТИИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.