5 канал 5 канал · · Обновлено в 22:43

НАТО не допустит повторение "крымского сценария" на своих территориях — Столтенберг (10 новостей)

«Столтенберг уверен, что ЕС не способен заменить НАТО»

В інтерв'ю іспанській газеті "Паїс" генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс більше не допустить повторення "кримського сценарію" на територіях країн НАТО, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми розмістили бойові підрозділи на наших кордонах для того, щоб чітко продемонструвати, без жодного сумніву або ризику непорозуміння, що ми ніколи не допустимо, щоб Крим повторився в будь-якій країні НАТО. Це чіткий сигнал. Якщо якийсь член НАТО зазнає нападу, відповість увесь Альянс", – підкреслив Столтенберг.

Він наголосив, що в рамках НАТО необхідна співпраця і на європейському, і на трансатлантичному рівні.

"Ми не можемо вибирати між трансатлантичною єдністю і європейською єдністю, ми потребуємо обох. Будь-яка спроба дистанціювати Європу від Північної Америки не тільки послабить НАТО, а й розділить Європу. ЄС – це потужний інструмент для встановлення миру, стабільності і процвітання. Але ЄС не здатен замінити НАТО", – додав генсек.

"Я хотів би звернути увагу тих, хто висловлює скептицизм з приводу майбутнього НАТО, наприклад президента Франції Еммануеля Макрона, що НАТО проявляє гнучкість і життєздатність, Альянс важливий для нашої безпеки. ЄС важливий, але він не може захистити Європу. НАТО продовжує жити і зберігає мир протягом 70 років, і ми продовжимо в такому самому дусі протягом багатьох десятиліть надалі", – підсумував Столтенберг.

Як повідомляв 5.UA, Російська Федерація активно зміцнює свою військову присутність в Арктиці й охоче привертає увагу до цього за допомогою військових навчань і тестових запусків нових ракет.

Обновлено в 21:10 "Мы приветствуем, что Россия, наконец, вернула украинские корабли, которые она захватила в прошлом ноябре. Это то, что просил Международный трибунал ООН по морскому праву. И это шаг в правильном направлении накануне саммита в "нормандском формате" в следующем месяце", - подчеркнул…

Обновлено в 22:43

ФОТО К НОВОСТИ: «НАТО не допустит повторение "крымского сценария" на своих территориях — Столтенберг»
ПОДРОБНЕЕ О СОБЫТИИ
ПОСЛЕДНЕЕ ИЗ РУБРИКИ «Политика» ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.