Главком Главком · · Обновлено в 12:41

Переименование Астаны в Нурсултан: президент Казахстана подписал указ (9 новостей)

«Такой указ подписал президент республики Касым-Жомарт Токаев»

Президент Казахстану Касим Жомарт Токаєв в суботу, 23 березня, підписав указ про перейменування Астани в місто Нур-Султан. Про це повідомила прес-служба глави держави.

«Перейменувати місто Астану - столицю Республіки Казахстан в місто Нур-Султан - столицю Республіки Казахстан», - йдеться в документі.

Зазначається, що указ набирає чинності з дня його першого офіційного опублікування.

Як повідомлялося, 20 березня, була висунута ініціатива новим президентом Касимом-Жомартом Токаєвим про перейменування столиці Казахстану Астанив в Нур-Султан на честь Нурсултана Назарбаєва. Його підтримав апарат президента.

Під час спільного засідання палат парламенту депутати одноголосно проголосували «за» (43 депутати сенату і 102 депутати мажилісу) прийняття законопроекту «Про внесення змін до Конституції Республіки Казахстан» щодо зміни назви столиці.

Нагадаємо, екс-голова Сенату парламенту Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в середу, 20 березня, вступив на посаду президента країни.

19 березня Нурсултан Назарбаєв заявив, що йде з поста президента Казахстану.

Назарбаєв повідомив, що обов'язки президента Казахстану після його відставки виконуватиме спікер Сенату парламенту Касим-Жомарт Токаєв.

Нещодавно Назарбаєв відправив у відставку уряд республіки. Причину називали в тому, що уряду спільно з Національним банком не вдалося повною мірою створити реальні стимули та інструменти для якісного зростання економіки. 25 лютого Назарбаєв призначив нового главу уряду Казахстану. 

Детальніше читайте у матеріалі «Главкома» Пішов чи залишився? Що задумав Назарбаєв

Обновлено в 11:39 В субботу, 22 марта, президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал указ о переименовании столицы страны Астаны в Нур-Султан.

Обновлено в 12:41 Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал закон об изменениях в конституцию о переименовании столицы.

ФОТО К НОВОСТИ: «Переименование Астаны в Нурсултан: президент Казахстана подписал указ»
ПОДРОБНЕЕ О СОБЫТИИ
ПОСЛЕДНЕЕ ИЗ РУБРИКИ «Политика» ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.