Радник Порошенка відреагував на заяви Філарета (4 новости)

«Томос про автокефалію Православної церкви України не може бути відкликаний Вселенським патріархом, якщо сама ПЦУ не буде наполягати на внесенні…»

Томос про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ) не може бути відкликаний Вселенським патріархом, якщо сама ПЦУ не буде наполягати на внесенні змін до документа. Про це заявив радник Президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, повідомляє "Радіо Свобода".

"І в томосі, і в статуті церкви є положення про те, що все, що відбувається в незалежній українській церкві, має відбуватися відповідно до томосу і до статуту. Якщо не буде порушено умов томосу, якщо церква не буде переглядати його і не буде вносити щодо положень томосу зміни, то ні про яке відкликання йтися не може", – наголосив фахівець.

Павленко також наголосив, що "Президент Порошенко і держава не втручаються у внутрішні церковні відносини". Так радник Президента прокоментував слова почесного патріарха ПЦУ Філарета, який заявив, що "Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату".

"15 грудня (перед проведення Об'єднавчого собору, результатом якого стало створення ПЦУ – ред.) було ліквідовано Київський патріархат як релігійне об'єднання, тобто об'єднання різних релігійних організацій, які складають Київський патріархат. Рішення про це було ухвалене Помісним собором Київського патріархату, і Міністерство культури в січні вже цього року, після отримання томосу завершило всі необхідні процедури, встановивши, що ані фактично, ані юридично Київський патріархат як церква не існує", – пояснив Павленко.

Нагадаємо, сьогодні, 15 травня, почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що Епіфанієм керують, ПЦУ хочуть розвалити, а УПЦ КП досі існує.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПОДРОБНЕЕ О СОБЫТИИ
УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНЕЕ ИЗ РУБРИКИ «Политика» ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.