Главком Главком ·

У правительства есть план "Б" на случай, если Россия прибегнет к блокированию работы украинской ГТС, - Гройсман (4 новости)

«У правительства есть план Б на случай, если Российская Федерация будет блокировать работу украинской газотранспортной системы и откажется подписывать новое…»

Україна має альтернативний план дій на випадок, якщо Росія припинить транзит газу по території нашої держави з 1 січня 2020 року.

Про це у п'ятницю на Годині запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на питання парламентарів щодо продовження транзиту газу.

«Безперечно, є план Б на випадок, якщо Росія вдасться до інших дій (наприклад, припинить постачання палива)», – сказав Володимир Гройсман.

Прем’єр додав, що Росія буде і далі використовувати всі можливості для блокування української ГТС. «І ми маємо все зробити, аби бути інтегрованими з європейською системою», - вважає Гройсман.

Він нагадав, що забезпечення гарантій транзиту, відокремлення ГТС та її сертифікація за європейським законодавством – одна з вимог, які поставлені керівництву НАК «Нафтогаз України» і прописані у новому контракті з керівником компанії.

«Я вважаю, що НАК «Нафтогаз України» і його менеджмент досить відстали від виконання того плану, який був затверджений урядом 1 липня 2016 року, про відокремлення газотранспортної системи в окрему юридичну структуру, яка відповідатиме європейському законодавству», - нарікає прем’єр.

Нагадаємо, 1 січня 2020 року закінчується строк договору про транзит газу між «Нафтогазом» та «Газпромом». До того ж у 2020 році очікується закінчення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Транзит російського газу приносив Україні близько $3 млрд на рік.

ПОДРОБНЕЕ О СОБЫТИИ
УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНЕЕ ИЗ РУБРИКИ «Экономика и финансы» ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.