5 канал 5 канал ·

Держдеп США зробив заяву щодо третьої річниці підписання "Мінська-2"

Держдепартамент Сполучених Штатів закликає Росію припинити агресію в Україні та виконати положення "Мінська". Про таке заявила речниця відомства Хізер Нойєрт з нагоди третьої річниці підписання Мінських домовленостей, передає УНІАН. 

"Учорашній день був відзначений сумною третьою річницею з часу підписання Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод. Прикро, Росія продовжує нехтувати своїми зобов'язаннями згідно з Мінськими угодами, розпалюючи гарячий конфлікт в Україні, який забрав життя понад 10 тисяч людей, у тому числі більш ніж 2,5 тис. цивільних, та призвів до переміщення 1,6 мільйонів українців", - відзначила речниця Держдепу.

У своїй заяві вона наголосила: "Росія продовжує заперечувати свою безпосередню участь, хоча керовані Росією сили залякують та перешкоджають у безпечному доступі неозброєним спостерігачам ОБСЄ та придушують роботу незалежних медіа та громадянського суспільства".

Водночас, Нойєрт відзначила, що Україна ухвалила законодавство, включаючи амністію для антиурядових сил та особливий статус для Донбасу, що свідчить про бажання України втілити Мінські угоди.

"Близько співпрацюючи з Францією та Німеччиною, Сполучені Штати продовжують наполегливо закликати російський уряд припинити свою агресію в Україні. Сполучені Штати, користуючись цією можливістю, знову повторюють, що наші санкції зберігатимуться чинними до того часу, поки Росія не виконає її зобов'язань відповідно до Мінських угод. Наші окремі санкції, пов'язані з Кримом, залишатимуться чинними, поки Росія не поверне Крим Україні", - підкреслили у Держдепі.

Довідково: 12 лютого 2015 року відбулися переговори в Нормандському форматі, внаслідок яких погодили так званий "Мінськ-2". Сторони підписали документ, що містив 13 пунктів. Серед основних тез: припинення вогню, відведення важкого озброєння обома сторонами, виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців із території України під спостереженням ОБСЄ. За три роки Російська Федерація не дотрималася жодного пункту Мінських домовленостей.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

5 канал
Читайте полный текст новости «Держдеп США зробив заяву щодо третьої річниці підписання "Мінська-2"» на сайте 5 канал.
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.