5 канал 5 канал ·

Шпигунський скандал: детально про отруєння Скрипаля та можливі наслідки для РФ

Слідчі з'ясували: росіян у Британії отруїли нервово-паралітичною речовиною військового типу "Новічок", яку розробляла Москва.

"Сотні правоохоронців продовжують працювати на місці злочину, збираючи докази, щоб з'ясувати, хто відповідальний за цю нахабну та цілеспрямовану атаку. Обидва постраждалих - і Сергій Скрипаль, і його дочка досі залишаються у критичному стані. Вони були отруєні військовою нервово-паралітичною речовиною на теренах Сполученого Королівства. Детектив Бейлі, який один із перших прибув на місце злочину, досі хворіє. Він у доволі стабільному стані", - повідомив глава національної координації з протидії тероризму Нейл Басу.

Тепер Лондон чекає на пояснення від Кремля, обурюється зокрема тим, як військова хімічна зброя потрапила на територію Великої Британії. МЗС Сполученого Королівства вимагає відповіді упродовж 24 годин. Інакше обіцяють вжити відповідних заходів.

"Натепер відомо, що пана Скрипаля та його дочку отруїли речовиною військового призначення, що була розроблена в Росії. Зважаючи на досвід РФ у численних убивствах, санкціонованих владою, уряд Британії переконаний, що Росія причетна до замаху на життя родини Скрипалів. Такий вчинок Кремля здійснений на тлі низки проявів агресії: від анексії Криму та розпалювання конфлікту на Донбасі - до втручання у вибори в Європі", - підкреслила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей.

"Ми хочемо, щоб росіяни звітували про те, що відбувається, і чи можуть вони висунути переконливі пояснення, а також чітко роз'яснити усе це в Організації із заборони хімічної зброї. Ми дали їм час до півночі цього дня. Якщо ж вони не нададуть пояснень, уряд Великої Британії вживатиме відповідних заходів", - додав міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон.

Низка країн, серед яких і США, також вважають Росію винною в отруєнні. Солідарні з британцями і Франція та Німеччина. І вже обговорюють можливість посилення санкцій. А у керівництві із заборони хімічної зброї заявили: винні мають бути притягнуті до відповідальності.

"Ми вкрай стурбовані ситуацією, а також висновками, які має Велика Британія на цю мить. Звичайно, Британія може розраховувати на солідарність з ЄС у цьому питанні", - запевнив Європейський комісар з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.

Президент США також вважає винною в отруєні Москву.

"Зважаючи на усі факти, найімовірніше це була саме Росія. Тільки-но ми отримаємо прямі докази, ми обговоримо це з британською стороною. Чи буде це Росія, чи інша країна - у будь-якому разі ми дуже шкодуватимемо", - зазначив Дональд Трамп.

Тим часом Україна готова допомогти Великій Британії у розслідуванні справи отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки. Заявив про таке міністр закордонних справ Павло Клімкін. Коментуючи резонансне розслідування, він зауважив, що Росія остаточно може поставити себе поряд із найбільшими диктаторськими режимами світу.

"Використовуючи хімічну зброю, якщо це буде остаточно доведено, Росія поставила себе в один ряд з ким? З Північною Кореєю, Сирією і з Іраком Саддама Хусейна. Ми солідарні з Великобританією. Якщо буде потрібна якась наша допомога - чи

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.