5 канал 5 канал ·

Верховний суд визначив час дії "закону Савченко"

Попереднє ув'язнення зараховується в строк тюремного покарання з розрахунку "1 день позбавлення волі за 2 дні" тільки на час дії "закону Савченко". Такий правовий висновок щодо часових рамок дії скасованого рік тому скандального закону зробив Верховний суд, пише прес-служба Генпрокуратури.

Правила зарахування попереднього ув'язнення в строк позбавлення волі чи інших видів покарання, передбачених ч. 1 ст. 72 КК, не можна вважати такими, що визначають "караність" або "інші кримінально-правові наслідки діяння" в розумінні ч. 2 ст. 4 КК.

"З урахуванням викладеного, ч. 5 ст. 72 КК в редакції закону від 26.11.2015 № 838-VIIІ не застосовується після набрання 21.06.2017 чинності нової редакції цієї норми", – йдеться у висновку суду.

Верховний суд також додав: висновки про застосування норм права, викладені в його постановах, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Згідно із законом авторства Надії Савченко, проводилося дострокове звільнення з місць позбавлення волі. Після його скасування термін попереднього ув'язнення зараховується в строк покарання "день за день", а не "день за два".

Восени 2016 року на той час заступник голови Нацполіціі Вадим Троян заявив, що Рада "повинна терміново" внести зміни в "закон Савченко", оскільки число тяжких злочинів, повторно скоєних звільненими за цим законом особами, зростає. Тоді ж міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Раду скасувати цей закон.

18 травня 2017 року парламент скасував "закон Савченко".

5 канал
Читайте полный текст новости «Верховний суд визначив час дії "закону Савченко"» на сайте 5 канал.
УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.