Телеканал 24 Телеканал 24 ·

Від президента та його друзів: які ведмежі послуги робить завод "Богдан" українській армії

Красти на армії під час війни – це не просто злочин, а державна зрада. Але оточення президента не проти засунути руку в бюджет для власного збагачення.

Збройні контракти є постійним джерелом збагачення. У корумпованих державах на цьому годуються наближені до влади. І Україна не стала виключенням.

Знайомтеся, це Олег Гладковський – бізнес-партнер президента Порошенка, його сусід в Іспанії, де розташовані їхні вілли, та перший заступник в Раді національної безпеки та оборони.

Олег Гладковський

Він відповідає за оборонну промисловість в Україні та одночасно є власником компанії "Богдан", яка отримує багатомільйонні державні замовлення для армії. Конфлікт інтересів? Ні, не чули!

Ставши чиновником, Гладковський формально переписав компанію на сина. На нього ж він переписав і почесне консульство Сейшелів, яке було відкрито на території центрального офісу корпорації Порошенка "Укрпромінвест" на Рибальському острові. Подібні титули почесних консулів отримують для додаткового імунітету при обшуках та допитах.

З моменту початку війни компанія "Богдан" стала одним з головних виконавців державних оборонних замовлень, які розподіляються в утаємниченому режимі, прикриваючись риторикою військових таємниць.

Закупівля 120 автомобілів марки "Богдан" в режимі секретності з'явилася в державному оборонному замовленні через рік після перемоги Порошенка на виборах. Граничним терміном був вказаний лютий 2016 року, але вчасно було поставлено тільки десяток машин. Після чого терміни були продовжені на кінець квітня 2016 роки без штрафних санкцій, хоча державним оборонним замовленням не передбачається продовження термінів.

Завод "Богдан" постачає авто для української армії

А тепер найцікавіше. Насправді автомобілі "Богдан" від президента і його друзів – це білоруський автомобіль МАЗ, до якого в Україні лише прикручують колеса.

Сам МАЗ збирається з російських комплектуючих. Тобто парадокс ситуації полягає в тому, що частина доданої вартості, податків та робочих місць при українських оборонних замовленнях залишаються на території держави-агресора. Сума закупівлі за бюджетні гроші зібраних на "Богдані" автомобілів МАЗ склала понад 100 мільйонів гривень.

При чому Богдан не є ексклюзивним виробником техніки. Багато десятиліть в Україні працює КрАЗ, продукція якого перевершує автомобілі МАЗ по прохідності. Та й придбана білоруська техніка Богдан-МАЗ на 25% дорожче своїх українських аналогів. Крім цього, Кременчуцький автозавод дає гарантію на свої автомобілі 5 років, тоді як гарантія на білоруські автомобілі на підписання контакту становила всього один рік.

До слова, бронювання "Богданів" здійснює ще одне підприємство Порошенка – "Ленінська кузня". Там же на "Ленкузні" було придбано для потреб прикордонної служби бронемашини "Тритон" за ціною, втричі вищою вартості машин.

Це ще не всі історії про "Богдани" на війні. Днями ця корпорація – а, вважай, президентський товариш і партнер Гладковський – виступив із заявою у відповідь на критику щодо частих поломок санітарних автомобілів "Богдан"-2251 в зоні АТО. Ідеться про непоодинокі випадки.

Член ради волонтерів при Міноб

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.