Главком Главком ·

Задушити в обіймах. Що стоїть за бажанням Саакашвілі об’єднати всю опозицію?

Протестні марші імені Михайла Саакашвілі переносяться на невизначений термін, хоча раніше чергова хода «За імпічмент» анонсувалась на 21 січня. Формальна причина – невтомний опозиціонер бажає скоординувати дії з іншими опозиційними силами. При цьому наметове містечко під Радою, яке простояло всі новорічні свята, згортати поки не планується. Що ж стоїть за бажанням Саакашвілі об’єднати всіх? Причому бажанням, яке здається досить примарним.

Нагадаємо, що коли акції під Радою починались 17 жовтня минулого року, на дебютному мітингу були присутні різні прапори – «Руху нових сил», «Батьківщини», «Нацкорпусу», «Свободи», «Самопомочі» та інших. Але після того як прихильники Саакашвілі зайняли частину вулиці Грушевського, інші сили усунулися від протесту, заявивши, що будуть підтримувати його іншими способами. Саме містечко розділилося на дві частини – «цивільну» та «військову». Останню контролює Семен Семенченко, який, як і його колега по фракції Єгор Соболєв, уточнюють, що не представляють у акції під Радою «Самопоміч», а  діють самостійно.

Після неоднозначного штурму Жовтневого палацу 17 грудня, коли Соболєв та Саакашвілі не розібрались, хто ж власне мав туди заходити і навіщо, між соратниками виникло деяке охолодження. А інші опозиціонери, зокрема, Юлія Тимошенко, засудили такі дії імпульсивного Міхо та його прихильників.

Після цього в протестах настала новорічна пауза, а 3 січня Саакашвілі закликав всі опозиційні сили сісти разом та визначитися з датами наступних акцій і спільними діями: «Щоб не було спроб назвати це «Міхомайданом», «акціями Саакашвілі» і тому подібним, бо там зовсім різні люди беруть участь». Перенесення запланованого маршу «до координації дій з іншими» може означати зміну стратегії: однотипні марші на чолі з Саакашвілі, до того ж, з не завжди контрольованими та дезорієнтованими прихильниками потихеньку приїдаються. Їхнє продовження в такому форматі просто перетворить протест на фарс. До того ж, деякі мітингувальники ображені на свого лідера, який назвав всіх, хто брав участь в сутичках під Жовтневим палацем, провокаторами.

Проте поки що на клич Саакашвілі про згуртування та координацію ніхто не відгукнувся. Анатолій Гриценко, який критикував Саакашвілі за некомандну гру, заявив «Главкому», що не хоче коментувати його заяви. Василь Гацько з «Демальянсу» запевнив, що ніяких перемовин про координацію зусиль поки не велося. У «Батьківщині» та «Самопомочі» також не змогли дати виразних відповідей на перспективи об’єднання: наприклад, голова парламентської фракції «Самопомочі» Олег Березюк дізнався про пропозицію Саакашвілі від журналіста «Главкома».

У «Русі нових сил» пояснюють такий «штиль» у стосунках тим, що більшість з потенційних переговорників перебувають у роз’їздах, але вже на цьому тижні діалог може розпочатись.

«Наш рух має різні форми, починаючи з маршів та завершуючи мобілізацією людей в регіонах, &n

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.