5 канал 5 канал ·

Черговий етап медреформи: чому черкаські лікарі скаржаться на нестачу крові та коли питання врегулюють – сюжет

Черкаські лікарні з нового року залишилися без постачання крові. Адже обласну станцію переливання реформували, а на зміну їй прийшла приватна структура. Вона вимагає в закладів підписання договорів та грошей за кров. Але коштів на це в лікарень немає.

80-річна Галина Пономаренко потрапила до лікарні по "швидкій" допомозі опівночі. Нині вона майже не рухається і погано говорить. У жінки шлунково-кишкова кровотеча, відтак для порятунку їй терміново потрібна кров. Лікарі третьої міської лікарні одразу звернулися до закладу переливання крові з проханням допомогти врятувати пацієнтку.

"Уночі нам було відмовлено і вранці через деяку кількість дзвінків і таких заяв, ми отримаємо, але отримаємо пакет крові. При тих часах таких проблем не було, ти подав заявку і відразу була ця кров", – каже хірург Олег Демура.

З нового року заклад переливання дає кров після численних прохань і невчасно – скаржаться лікарі. Тож доводиться відтерміновувати операції. Наприкінці грудня обласні чиновники попередили лікарню, що станцію переливання розформовано. Відтепер кров можна лише купити за гроші, підписавши договір із приватниками. Інший варіант – зібрати самим, але у лікарні немає спеціального обладнання.

"У нас безпосередньо всі ці роки робила станція переливання крові, бо там є спеціальне обладнання і спеціальні тест системи. які є у кожній лабораторії і ліцензії і все інше, на базі нашої лікарні ці аналізи не проводяться", – пояснює медсестра кабінету переливання крові Наталія Таран.

Платити лікарня теж не може – пояснює заступник головного лікаря. Лікарня швидкої допомоги за рік лікує майже 20 тисяч пацієнтів у невідкладних станах, для них потрібно близько 700 літрів крові.

"Якщо брати кількість крові, яка нам потрібна на рік, і вартість крові по їхньому прайсу, то ми порахували - це 6 млн грн, то це всі медикаменти нашої лікарні за рік, відмовитися від всіх медикаментів, щоб придбати кров, без крові ми не можемо працювати, люди будуть просто помирати", - наголошує заступник головного лікаря Віталій Григор'єв.

Нині на базі станції переливання крові працює приватне підприємство, за прайсом якого 1 літр крові коштує близько 4 тис. грн, оскільки лікарні договори з підприємством поки не підписали – тимчасово пішли назустріч і видають кров на благодійній основі за заявками.

"Кров – це товар, це ліки. Питання до законодавства, вони по казначейству проходять як ліки, держава закуповує і передає. Раніше обласна рада передавала гроші на обласний заклад, обласний заклад купував у нас, просто зараз цієї прокладки фактично немає", – переконує заступник директора ТОВ "Черкаси плазма" Ярослав Березань.

Це черговий етап медичної реформи – пояснюють в обласному управлінні охорони здоров’я. З нового року місцеві бюджети виділятимуть кошти не закладу з переливання, а напряму лікарням. А вже ті мають укласти договір та купувати кров. Кошти на заклади обласного підпорядкування уже є, тож вони отримують кров безпроблемно – обіцяють чиновники.

"На перехідний період органам місцевого самоврядування треба пе

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.