Главком Главком ·

«Їм - офшори, нам - дешеві машини!». Як журналісти з «євробляхерами» істину шукали

11 липня вранці водії автомобілів на єврономерах влаштували чергову акцію протесту у центрі Києва. Вони заблокували урядовий квартал, вулицю Грушевського від Арсенальної до Європейської площі. До дешевого розмитнення автівок з іноземними номерами додалась ще одна вимога – протестувальники хочуть, аби у поліції забрали право перевіряти авто за митною базою.

«Перша вимога – це скасування постанови Кабінету міністрів від 20 червня №479, яка дала можливість репресувати авто на єврономерах по всій території України й практично паралізувати всю роботу митниць», – сказав керівник громадської організації «АвтоЄвроСила» Олег  Ярошевич.

Нагадаємо, що уряд розширив повноваження поліції  постановою 479 у вигляді експерименту.. Тепер поліція має доступ до митної базі «Інспектор-2006», в якій фіксуються всі авто, які перетинають кордон. Тобто поліцейський тепер має можливість відстежувати терміни перебування в Україні авто на єврономерах і застосовувати санкції до порушників. По базі видно, в якому саме режимі в'їхав автомобіль: транзит або тимчасове ввезення на 1 рік. Якщо ж авто знаходиться в Україні в режимі тимчасового ввезення, то протягом 90 днів його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС України в установленому порядку. «Євробляхери» вбачають у цій постанові метод тиску на них.

«Друга вимога – ухвалити законодавство для адекватного розмитнення таких транспортних засобів. Адже цей тиждень є останнім перед літніми канікулами Верховної Ради. Тому потрібно внести до порядку денного Ради законопроекти №8487 і 8488, щоб вони вже були зареєстровані», – додав він. «Якщо ми не внесемо до порядку денного, то ми не зможемо розглянути його до ухвалення нового бюджету. Оскільки зміни до Податкового та Митного кодексів приймаються за 6 місяців до прийняття бюджету», – пояснив керівник «АвтоЄвроСили».

Від «бляхерів» відрядили три ініціативні групи: вони вирушили на переговори до Адміністрації президента, парламенту та Кабміну. Учасники акції заявили: якщо не будуть почуті урядом, то мітингуватимуть до початку депутатських канікул, а потім у вересні повернуться знову.

В оточенні Гройсмана сьогоднішні події вважають провокацією політиків, які вже давно ведуть війну з прем’єром на різних фронтах. Зокрема мова, про найближчого соратника та бізнес-партнера президента Ігоря Кононенка, який давно не знаходить спільної мови з амбіційним головою уряду.

Медіаконсультант прем’єр-міністра, нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко прямим текстом назвав те, що сьогодні відбулось в центрі столиці, «політичною акцією, замовленою тими, хто кришує контрабанду». «Крім тих вимог, які «євробляхери» раніше регулярно висували, сьогодні з’явилося абсолютно несподівано ще одна вимога – це переглянути постанову 479. Це постанова про боротьбу з контрабандою. Як на мене, це вже виходить за рамки будь-якого розуміння, будь-яких процесів», - підкреслив Денисенко

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.