Главком Главком ·

Казус Семочка. Українські спецслужби пішли стежками «легендарних» Петрова і Боширова

2 жовтня Сергій Семочко став відомим на всю країну. В ефірі програми «Наші гроші» журналісти розказали про неймовірні статки першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки (донедавна - керівника економічної контррозвідки Служби безпеки, так званого «департаменту «К»). Команда розслідувачів Деніса Бігуса встановила, що родині Семочка належить три величезні будинки в елітних районах передмістя Києва, загальна вартість яких становить близько 200 млн грн. Йдеться про будинок на 333 кв. м у Конча-Заспі, оформлений на дружину Семочка Тетяну Лисенко, а також два будинки понад 600 «квадратів», записані на її доньку від першого шлюбу. Аналіз доходів сім'ї сбушника, який провели медійники, свідчить про відсутність легального джерела для них. Чимало питань викликала і автівка, якою користується Семочко. Він їздив на одній і тій самій «Тойоті» із тими самими номерами і навіть тим самим водієм, перебуваючи на різних посадах. Журналісти «Наших грошей» стежили за автівкою та її переміщеннями з червня, а призначення на нову посаду Семочко отримав у кінці липня.

За даними «Наших грошей», високопосадовець, серед іншого, мав стосунок до схем із постачання в Україну препаратів для діалізу хворих із нирковою недостатністю. Ціною розкішного життя сбушника, стверджують автори програми, стали 200 життів людей, які не змогли вчасно отримати лікування. Крім того, журналісти встановили, що родичі Семочка мають російські паспорти, регулярно розважаються в окупованому Криму, та переміщаються вертольотом (ціна такої поїздки $4-6 тис.).

На запит програми про коментар Семочко прислав письмову відповідь, у якій зазначив, що питання про родинні зв’язки з Лисенко - це конфіденційна інформація. Пояснень щодо природи цього зв’язку, походження майна та громадянств РФ Семочко не надав.

Впродовж двох тижнів після виходу скандальної програми і президент Петро Порошенко, який призначає керівників спецслужб такого рівня, і прес-служба СБУ відмовчувалися. Відреагували тільки в НАБУ – там уже на наступний день після ефіру відкрили проти Семочка кримінальне провадження із формулюванням «на підставі звинувачень в отриманні хабаря». Мовчання СБУ та Адміністрації президента не порушила навіть після акції активістів під СБУ з вимогою звільнити Семочка, що пройшла через п’ять днів після виходу програми.

Здавалося б, після тривалого двотижневого мовчання верхівка спецслужби мала б знайти прийнятний вихід із ситуації. Однак ні до чого кращого, аніж запізніле повідомлення прес-служби про проведення службового розслідування та ганебне постановочне інтерв’ю Семочка в ефірі одного з телеканалів, спеціалісти зі Служби безпеки не додумалися. З одного тіста з росіянами?

Тож вчора на телеканалі Zik вийшло 15-хвилинне інтерв’ю Сергія Семочка, під час якого він розповів, що російських паспортів  у його родичів немає, що всі його статки чесно вказані в його декларації – закритої для громадськості, як і аналогічні документи будь-якого посадовця СБУ. «Інформація про мене, викладена в матеріалах Дениса Бігуса, є такою, що не відповідає дійсності. Усі ніб

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.