Багнет Багнет ·

Край незайманої… корупції

Східниця. Унікальне місце. Чарівність українських Карпат помножена на чудодійну воду. Про цілющі властивості місцевої Нафтусі складають легенди. За однією з них, східницькі джерела уподобав ще за часів КДБ генеральний секретар СРСР Юрій Андропов. Щоб не втрачати лікувальних властивостей водички, господарю Кремля її доправляли щодобово військовими літаками зі Львова.

Уперше до Східниці я потрапила 15 років тому. Відтоді закохалась у незайману, просто магічну красу її природи. І у воду, яка, за місцевими міфами, здіймає на ноги навіть смертельно хворих людей.

Зрозуміло, я виявилася далеко не єдиною поціновувачкою східницьких щедрот із Києва. Ще тоді селяни вказули на приватну садибу, що, за легендами, восени 2003 року належала політичному важковику Григорію Кирпі. Поруч були розташовані апартаменти, де неодноразово помічали і главу президентської канцелярії, за сумісництвом лідера СДПУ (о), Віктора Медведчука.

Відтоді минуло майже півтора десятиліття. Наразі у Східниці пліткують про інші імена. Зокрема, першого віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва. Та голови Верховної Ради Андрія Парубія.

Прізвище Східницького селищного голови вже вісім років лишається незмінним. Попри усі революції та майдани.

Це Піляк Іван Євгенович.

За інформацією Всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під Контролем", за головування І. Піляка 15 лютого 2018 року сільрада уклала угоду на другу чергу реконструкції приміщень швидкої допомоги у смт. Східниця з МКП «Мажок» на 648,47 тис грн. Першу завершили у грудні 2016 року, за 1,2 млн грн. Роботи також проводило МКП «Мажор». Його співвласниками є депутат Дрогобицької міської ради Віктор Тюска та екс-депутат Бориславської міськради Олександр Зварич. У грудні 2015 року Львівське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало МКП «Мажор» за спотворення результатів торгів Східницької селищної ради. Трирічний термін, протягом якого «Мажор» не може брати участь в торгах під час державних закупівель, спливає наприкінці 2018 року. Утім, це не заважає фірмі отримувати держзамовлення через неконкурентні процедури. За даними Prozorro, торік та у перші два місця поточного року МКП «Мажор» вже отримало замовлень на 7,78 млн грн від місцевих рад Східниці, Борислава та Дрогобича.

Матеріали про сумнівні фінасові угоди та імовірні посадові зловживання у Східниці отримав і Резонанс.

Публікацію у Facebook справа не обмежилась. За зверненням депутата Східницької сільради Романа Бобешка, поліція зареєструвала кримінальне провадженння. У діях посадових осіб селищної ради правоохоронці вбачають ознаки злочину, передбаченого ст. 356 Кримінального кодексу України (Самоправство). Розслідування здійснює Бориславський відділ поліції ГУ НП у Львівській області, оперативний супровід - підрозділ захисту економіки.

Крім розтрат коштів під час фестивалю, правоохороні органи мають ще чимало "матеріалу для творчості". Включно з улюбленою темою генерального прокурора Юрія Луценка - розкраданням під час ремонту доріг.

Щиро переконана, що за наявності політ

Багнет
Читайте полный текст новости «Край незайманої… корупції» на сайте Багнет.
УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.