5 канал 5 канал ·

Шлях до НАТО: в Україні створять систему, що дасть змогу відстежувати рух країни в Альянсі (Відео)

В Україні працюють над створенням системи незалежного зовнішнього моніторингу виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО, яка буде відкритою для громадськості. Про це заявив віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, інформує "5 канал".

Система буде створена для того, щоб можна було ефективно стежити за рухом України у НАТО.

"Ми зараз працюємо, й у нас вже закладені гроші на те, щоб створити систему моніторингу виконання РНП. Ця система буде відкрита, методологія буде створена із залученням незалежних експертів, зокрема, західних, для того щоб дійсно створити ефективну систему відстеження того, куди ми йдемо", – сказав Кулеба.

Він нагадав, що подібна система в Україні вже створена по лінії ЄС під назвою "Пульс угоди", яка стосується Угоди про асоціацію.

Крім того, Кулеба вкотре наголосив, що курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію є незворотнім.

Переконаний в цьому віцепрем'єр міністр Дмитро Кулеба. Про це він повідомив під час дискусії "Україна-НАТО: що на столі переговорів?" За його словами, справа не лише у тому, що курс на ЄС та НАТО зафіксований у Конституції та програмі дій уряду. Каже, цього вимагає суспільство. А присутність ворога на сході і в Криму є додатковим потужим аргументом на користь членства Украіни в північно-атлантичному Альянсі.

Віцепрем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інеграції Дмитро Кулеба сказав: "Я переконаний, що Російська Федерація ніколи, при моєму принаймні житті, не зміриться з рухом до ЄС та НАТО. Але мене не цікавить думка Російської Федерації з приводу цих питань. Є рішення українського народу, є рішення українського парламенту, українського уряду. І ми будемо туди рухатися. Тому що історія показала, що ми не можемо знайти гарантії безпеки у будь-якому партнерстві з Російською Федерацією".

Також стало відомо, що візит в Україну генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга на чолі північноатлантичної ради розпочнеться з Одеси на знак підтримки прав України в Чорноморському регіоні. Про це повідомив голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, інформує "5 канал".

За його словами, безпека в Чорноморському регіоні буде однією з ключових тем під час візиту. Також члени північноатлантичної ради планують обговорити питання окупованого Криму та війни на сході країни. У Києві під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським йтиметься також про стан реформ в Україні. Візит запланований на 30-31 жовтня.

Вінніков сказав: "Візит відбудеться не лише до Києва, і це дуже важливо зазначити. Насправді розпочнеться в Одесі, де Північноатлантична рада зустрінеться з представниками українських Військово-Морських сил, зокрема Академії. Туди ж зайдуть чотири кораблі, до порту Одеса. Знову ж таки, як знак підтримки України й українських навігаційних прав та територіальної цілісності".

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.