Телеканал 24 Телеканал 24 ·

Вибори і вила: чому в президенти йдуть "непрохідні"?

За посаду Президента України боротимуться 44 кандидата. Рекордна кількість!

В цілому, 91 чоловік цьогоріч виявив бажання взяти участь у виборчому марафоні, але багатьом з них Центрвиборчком відмовив у реєстрації – в основному через неналежне оформлення документів або невнесення грошової застави 2,5 млн гривень. Втім, остаточний кандидатський шорт-лист стане відомий 8 березня. Саме до цієї дати претенденти мають право зняти свою кандидатуру.

Наразі ж в числі охочих стати верховним головнокомандувачем України не мало таких, кому перемога може хіба що снитися. Тож з якою метою вони сплачують 2,5 млн гривень застави і приймають участь у завідомо програшній грі?

На переконання експертів, головними завданнями кандидатів другого, третього ешелону є зондування електорального ґрунту перед парламентськими виборами, "мочіння" чорним піаром замовленого кандидата, нарешті – заробіток на банальному продажі своїх представників в виборчих комісіях.

Наразі політичні соратники одного з фаворитів виборів-2019 – Юлії Тимошенко досить часто повторюють тезу, що ЮВТ в 2010-му програла лише на 2,5% президенту-втікачу Віктору Януковичу, що призвело до анексії Криму та військових дій на Донбасі. Союзники Тимошенко стверджують, що її поразка на совісті Яценюка, Ющенка, Тягнибока, які перед другим туром синхронно закликали своїх прихильників голосувати "проти всіх".

Підтримка лідерки "Батьківщини" у президентському шорт-листі зараз становить близько 12%. Схожа електоральна картина й в активі інших топових кандидатів, але є одне "але": досить багато українців ще не визначилися і навіть не знають достеменно, чи підуть на дільниці аби віддати свій голос, а це означає, що справжні і куплені кандидати невеликої "вагової категорії" можуть реально змінити політичні розклади.

Незацікавлені

Хто вони і за чий кошт влаштовують політичні "тусовки" (а коштують ці "форуми" і т.д., м'яко кажучи, не дешево)?

Перспективний ешелон кандидатів – це, передусім ті, хто має електоральну підтримку в районі 5%. Наприклад, лідер "Самопомочі" Андрій Садовий (за даними КМІС – 4,6%).

Львівського мера не можна вважати технічним проектом. Він, за моїми даними, приймає участь у президентському марафоні, по-перше, задля підняття власного рейтингу, по-друге, щоб "підтягнути" позиції "Самопомочі" і провести її до парламенту наступного скликання у більшому складі, – коментує політолог Віктор Купрій.

Андрій Садовий / Фото zaxid.net

Нагадаємо, певний час Садовий вів перемовини про об'єднання з Анатолієм Гриценком, але не склалося. Колишній міністр оборони Гриценко намагався домовитися і з іншими політичними силами, наприклад, з "Аграрною партією" (лідер – Віталій Скоцик), яку в 2018-му покинув ще один кандидат в президенти Роман Безсмертний. Розрахунок Романа Петровича простий: обміняти свої поствиборчі президентські бонуси на активну участь у парламентськ

Телеканал 24
Читайте полный текст новости «Вибори і вила: чому в президенти йдуть "непрохідні"?» на сайте Телеканал 24.
УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.