5 канал 5 канал ·

Ворог намагається прикрити вбивство російського генерала: армійці ООС розповіли про "гарячі дні" біля Новотошківського (Відео)

Регулярно бойовики відкривають вогонь біля Новотошківського на Луганщині. Українські вояки кажуть – таким чином терористи намагаються прикрити ліквідацію ворожого генерала. Розповідають, днями там активізувалися ворожі снайпери. Репортаж Вікторії Ковальової.

Уже кілька днів на позиціях поблизу Новотошківського – гаряче. Окупанти обстрілюють позиції уночі та вдень.

сепаратистів сталися конфлікти між собою і таким чином був убитий російський генерал. Вони цього не будуть визнавати і хочуть усю провину пропагандистськи скинути на українську сторону. Вони провокують на вогонь у відповідь, щоб ми також порушували Мінські домовленості. Ми на ці провокації не піддаємося. Ми діємо згідно цих домовленостей і хочемо, щоб вони виконувалися", – розповідає військовослужбовець Максим.

Не отримавши бажаного, окупанти задіяли снайперів.

"Заїхали снайпера підрозділів ЗС РФ. Заїхали, скоріш за все, фахівці. Кажуть, що снайпери-жінки. Нічого! Будемо боротися з ними", – каже армієць Віктор.

Днями снайпер поцілив одного із захисників, який вартував на спостережному посту. Поруч був його побратим – Олександр.

Знання парамедицини, здобуті під час навчань, знадобилися. За майже 2 роки служби Олександрові вперше в житті довелося надавати домедичну допомогу.

"Тут не панікувати і все. Тому що, коли голова чиста, тобто немає зайвих думок, тоді ти знаєш, що робити. І робиш усе на професійному, підсвідомому рівні. Було трохи страшно, але можна було з тим боротися", – пригадує боєць Олександр.

"Дуже напружено все відбувалося. Викликали по радіостанції кілька разів. Спочатку говорили, що в принципі, все нормально. Йому надавали медичну допомогу. Намагалися зупинити кровотечу, поки викликали медиків. Трималися пацани", – розповідає військовослужбовець Катерина.

Коли вогонь вщух, армійці спробували евакуювати пораненого з поля бою. Проте окупанти розпочали нову провокацію.

"І зразу з АГС-17 почали накривати. Осколочними. Щоб не могли ні евакуювати, ні група евакуації з основної позиції підійти", – пригадує Віктор.

Під час цих обстрілів поранення зазнав один з армійців із групи евакуації. Тоді Об'єднані сили відкрили вогонь у відповідь.

"Під час здійснення евакуації піхота здійснювала обстріли ворожих, щоб здійснити евакуацію. Під час евакуації застосовувалася техніка новітня. "Хамери", які в себе на борту має всі засоби, що забезпечують доставку пораненого до "зеленої" зони. До військового госпіталю. Головне, що військовослужбовець залишився живим", – каже армієць Максим.

Двох поранених доправили до харківського шпиталю. Медики кажуть, їхній стан задовільний.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.