5 канал 5 канал ·

Вплав Дніпром: як спортсмен здолав 980 кілометрів головною річкою країни і чи зафіксували рекорд – сюжет (Відео)

Від кордону з Білоруссю до Херсона вплав Дніпром. 980 кілометрів подолав український спортсмен Михайло Романишин. Головною річкою країни він плив понад місяць. "5-й канал" уже розповідав про плавця, коли той робив зупинку в Києві та Черкасах. Завершився проєкт #ВплавДніпром у Херсоні, тут Михайла Романишина зустрічали не лише шанувальники та небайдужі містяни, але і представники Книги рекордів України. Чи зафіксували досягнення, розкажуть наші кореспонденти.

За плечима Михайла Романишина 980 кілометрів головною річкою України. Проєкт #ВплавДніпром спортсмен розпочав 5 серпня. Щодня долав відстань у кілька десятків кілометрів, у воді проводив до 12 годин.

"4 роки ми готувалися, була розроблена методика саме для ультрамарафонця, пливли без шкоди для здоров'я, дуже повільно, щоб кожен день прокидатися як оновлений, здоровий, добре себе почуваючи", – каже плавець.

Протягом усього сплаву Михайла супроводжували ще один плавець, блогер і тренер.

"Нашого рекордсмена я знаю з першого класу, він був кандидатом у майстри спорту з плавання та майстром спорту з військового триборства. Виникла ідея такого проєкту, Міша подзвонив і попросив допомогти йому в цьому проєкті, відповідно зібрали команду і вперед", – розповідає тренер Карен Абрамов.

Провести більш як місяць у воді Михайло вирішив задля привернення уваги до екологічних проблем Дніпра. Стан річки спортсмен досліджував протягом усього проєкту. Зазначає: найжахливіша ситуація в межах великих міст, там вода найзеленіша, у ній найбільше пластику. Місцями Михайло власноруч збирав відходи в річці.

"Складно сказати, звідки це береться, ця зелена муть, вона погано пахне, вона вбиває все живею. Усі говорять червоне обличчя, обгоріло, ні це роздратування від цієї зеленої каламуті, в якій ми плавали до Запоріжжя", – зауважує Михайло Романишин.

За словами екомандрівника, незабрудненої води у Дніпрі нині не залишилося.

"Є ідея привернути увагу громадськості до екологічних проблем Дніпра, є ідея сприяти розвитку спорту в цій країні. Без спорту, великих досягнень, без якихось екстремальних умов ми не можемо цього досягти", – пояснює співорганізатор запливу Максим Муракін.

Окрім групи підтримки, за плавцем увесь цей час спостерігали представники Книги рекордів України.

"Рекордсмен оснащений навігаторами, які подають нам всі параметри запливу. Ми вийшли на рекордний показник, якого ще не було, доказова база дає нам підстави стверджувати, що це унікальний рекорд і ми розглядаємо його як досягнення України", – наголошує керівниця національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Проте Михайло Романишин не планує зупинятися на досягнутому. Вже наступного року спортсмен має намір влаштувати заплив Чорним морем. Пливтиме від Одеси до Стамбула.

Ірина Брикова-Романова, Херсон, "5 канал".

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.