5 канал 5 канал ·

Запеклі дискусії та Новинський-нечисть: як у Раді ухвалювали закон про перехід парафій (Відео)

Не з першої спроби, утім проголосували. Верховна Рада юридично врегулювала питання про перехід релігійних громад. Нововведення прописали в законі "Про свободу совісті та релігійні організації". Кілька разів спікер виносив законопроект на голосування і кілька разів воно було провальним. Однак, врешті, на табло таки з'явилася цифра "229" при необхідних 226 голосах. Під час обговорення в сесійній залі точилися запеклі дискусії. Хто був проти і як спікер вгамовував противників – далі.

Свіжа редакція законопроекту про перехід релігійних громад від комітету – вже в сесійній залі. Опозиційний блок вишикувався перед трибуною. Спікера – не спинити. А автори законопроекту – вже заходилися пояснювати суть.

За бажанням громада може ухвалити рішення про перехід до іншої релігійної організації. Зробити це можна на зборах шляхом голосування. За це рішення мають висловитися не менш як 2/3 громади. І поки процес переходу не завершиться – законом заборонено відчуження майна релігійної організації.

"Частина громади, оця 1/3, яка не згодна на перехід – її права також мають бути захищені, і вона має право створити свою громаду і укласти договір на спільне використання майна з власником або розпорядником цього майна", – пояснює заступник голови комітету ВР з питань культури і духовності Віктор Єленський.

Опозиційний блок – обурений. Законопроект, кажуть сирий. І ухвалюють його нібито з порушенням регламенту і Конституції.

"Суть законопроекту – узаконити рейдерство храмів та майна канонічної УПЦ. Та під тиском правоохоронців і місцевої влади забезпечити масовий перехід парафій у новостворену ПЦУ", – обурюється Вадим Новінський.

Радикали тим часом просять церковне і політичне – не змішувати.

"Я хотів би нагадати всім священнослужителям, і в тому числі владиці Епіфанію, якого ми поважаємо, що до церкви ходять не лише виборці Порошенка. До церкви ходять українці, незалежно від кого вони голосують. І тому робити політику на історичних питаннях, – це принижує Церкву", – каже Олег Ляшко.

Блокувати трибуну опоблоківці не стали. Але і без того ухвалити рішення з першої спроби парламент не зміг. Забракло голосів. Частина президентської фракції – не стала голосувати. Пояснювати свою позицію або не схотіли, або пояснили – як змогли...

"Що стосовно віри народних депутатів, у нас є в групі вільне голосування. В нас є позиція кожного депутата", – заявив Артур Палатний з БПП.

Попри позицію деяких, ухвалити рішення таки вдалося. Опоблок на знак протесту – вийшов із залу.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

УПОМИНАЕМЫЕ ПЕРСОНЫ В СЮЖЕТЕ:
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.