5 канал 5 канал ·

"Звідки 208 і звідки 69?": хто у списку на обмін та чому не йдеться про Вишинського

Згідно з домовленостями, яких досягли напередодні у Мінську, Україна має передати Росії 208 осіб і забрати 69 своїх громадян. Про це розповів представник української групи з політичних питань Роман Безсмертний в ефірі "5 каналу".

"Так і незрозуміло, де знаходяться люди, скільки їх і зрозуміло, що ця цифра сама по собі абсолютно нічого не говорить. В даному випадку йдеться про 69 – це ті українці, які знаходяться на території окупованого Криму та Донецької і Луганської областей. Що таке 208? Це ті росіяни і колаборанти, які воювали проти України і знаходяться в різному статусі на контрольованій частині України", – пояснив Безсмертний.

За його словами, керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського в цьому списку на обмін не може бути.

"Вишинський не може фігурувати, тому що він громадянин України і на якій підставі видавати громадянина України Росії? Бо це ж питання виникало по Сенцову – якби ми не розуміли, що він насильно був зроблений громадянином РФ, то і сказати нічого було б. його насильно зробили росіянином і починають використовувати це як аргумент", – пояснив Безсмертний.

Нагадаємо, представники робочих груп Тристоронньої контактної групи в Мінську напередодні домовилися про обмін полоненими. Україна пропонувала почати процедуру одразу, однак своє непогодження висловила Москва. 

Тому в підсумку було вирішено провести процедуру "правової чистки", яка займе по кожному полоненому від декількох днів до декількох місяців.

"Але ця процедура запущена", – додав Безсмертний. Він нагадав, що досягнута домовленість про те, що з 00:01 21 липня розпочнеться безстрокове перемир'я.

Представник української групи наголосив, що вперше в заяві зазначено про заборону відкривати вогонь сторонами.

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
ВАМ ЭТО БУДЕТ ИНТЕРЕСНО
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Обработано новостей за сегодня: 2017
Сайт работает в тестовом режиме. Свои предложения и замечания присылайте на gottstat@gmail.com
© 2017 «Gottstat.com». Все права защищены.
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на Gottstat.com.